O czym należy pamiętać, organizując imprezę integracyjną?

dobrze zorganizowana impreza dla pracowników firm

Organizowanie imprez integracyjnych niesie za sobą bardzo wiele zalet. Wpływają one przede wszystkim na zadowolenie pracowników. Przy ich organizacji należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Sala

Przede wszystkim niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniej sali, na której pomieszczą się wszyscy zaproszeni goście. W miejscu takim nie może być ciasno i dobrze, kiedy jest miejsce na parkiet. Najlepszym elementem każdej imprezy są tańce. Bardzo ważne jest to, aby taką salę wynająć parę miesięcy wcześniej. Na ostatnią chwilę można nie znaleźć czegoś odpowiedniego.

Muzyka

Bardzo ważne jest również zorganizowanie odpowiedniej muzyki na imprezy firmowe – zobacz ofertę. Dobrze jest wynająć DJ-a, który przedstawi zróżnicowany repertuar, aby wszyscy mogli bawić się dobrze.

Katering

Oprócz tego należy pamiętać o zorganizowaniu odpowiedniego kateringu. Przy czym nigdy nie wiadomo czy wśród zaproszonych pracowników nie ma kogoś, kto stosuje dietę wegańską albo wegetariańską. Osoba taka nie będzie się dobrze bawiła, jeśli nie znajdzie niczego do jedzenia. Dlatego też wśród przygotowanych dań powinny znaleźć się również wegańskie i wegetariańskie.

Nagrody

Imprezy integracyjne powinny być również miejscem, gdzie zostaną przyznane nagrody najlepszym pracownikom. Na takich uroczystościach obecnych jest zazwyczaj większość pracowników. Wywołanie najlepszych na środek z pewnością zadowoli wyróżnione osoby. Poczują się one docenione, jeśli wszyscy będą świadkami przyznania jakiejś nagrody. Ponadto jest to również dobra motywacja dla pracowników, którzy nie zasłużyli na żadną premię tym razem. Jeżeli widzą, że ktoś dostał nagrodę, to na pewno zapragną ją również mieć i zmotywuje ich to do cięższej pracy. Oczywiście system przyznawania nagród, premii i awansów powinien być sprawiedliwy. Tylko wtedy przyniesie efekty.