Jak znaleźć smaczny catering na rodzinne przyjęcie?

Mimo że przez wiele lat najpopularniejszym sposobem na stworzenie poczęstunku dla rodziny podczas przyjęć było samodzielne gotowanie, każdego roku staje się ono coraz mniej popularne. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób odkryło, jak bardzo jest to pracochłonne i nieopłacalne. Mało kto chce spędzać rodzinne spotkanie w kuchni, dlatego obecnie niezwykle chętnie korzysta się z usług firm cateringowych.

Jaki rodzaj dań wybrać dla rodziny?

Podczas rodzinnych uroczystości wspólny obiad czy kolacja są bardzo ważnym punktem, który pozwala porozmawiać i spędzić ze sobą nieco więcej czasu. Mimo że jedzenie nie jest wówczas najważniejsze, warto wybrać kuchnię, która trafi w gusta jak największej ilości osób i nie pozwoli nikomu pozostać głodnym. Z tego powodu przy przyjęciach, w których uczestniczy wielu gości, niekiedy warto zrezygnować z wymyślnych dań czy orientalnych kuchni i zdecydować się na tradycyjne potrawy. Dobrze jest znaleźć catering service z bogatą kartą dań, aby każdy miał możliwość wyboru przynajmniej dwóch różnych dań.

Co warto wiedzieć przed wynajęciem firmy cateringowej?

Mimo że korzystanie z usług cateringu jest coraz bardziej popularne, wiele osób wciąż do końca nie wie, jaką firmę wybrać, by być w pełni zadowolonym. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych reguł, dzięki którym nie jest to aż takie trudne. Przykładowo, jeśli Twoim celem jest tradycyjna smakowo firma cateringowa kraków posiada wiele tego typu usług, którym warto się przyjrzeć, aby zobaczyć, czym się wyróżniają. Są to przede wszystkim:

  • prosta karta dań – menu tradycyjnej kuchni powinno być przejrzyste, żeby każdy klient wiedział, o jaką potrawę chodzi. Wymyślne nazwy dań nie zawsze się sprawdzają, szczególnie wtedy, gdy są tworzone na siłę,
  • różnorodność dań – dobra firma cateringowa nie musi posiadać potraw z różnych rodzajów kuchni. Powinna raczej specjalizować się w dwóch lub trzech typach, z których będzie oferować kilka dań. Dzięki temu istnieje większa pewność, że będą one smaczne, a różnorodność sprawi, że każdy z gości wybierze coś dla siebie,
  • estetyka – jeżeli dania będą się źle prezentować, to goście mogą stracić na nie ochotę, nawet jeśli zaserwujesz ich ulubione potrawy. Dlatego przed wybraniem którejś z firm, warto poprosić o stworzenie przykładowego dania, by móc ocenić nie tylko jego smak, ale też wygląd.

Więcej informacji na Horeca Service